Organik Ziyaretçi Trafiği Neden Önemlidir ?

Sitenize trafik çekmenin sınırsız yöntemi vardır. Bloglara yorumlar atmak, ziyaretçi yazarlığı yapmak, sosyal medya kullanmak, ücretli trafik satın almak gibi çeşitli yöntemler vardır ve bu yöntemlerin her biri işe yaramaktadır. Ancak bu yazıda blog adresinize organik trafik çekme veya var olan organik trafiği yükseltme konusuna değinilecektir.

Size en çok faydayı sağlayan ziyaretçiler organik arama sonuçlarıyla sitenizi ziyaret edenlerdir. İnsanlar bir şey aradığı zaman sizin sitenize denk geliyorsa geçerli olan bu durum, ziyaretçilerin takipçiye dönüşmesine olanak sağlayabilir. Blog adresleri açısından ise bu tür ziyaretçiler en yararlı kullanıcılardır çünkü bu kişiler aynı zamanda tıklama başına maliyet türü reklamlar ile karşılaşırlar ve büyük olasılıkla aradıkları terime yönelik reklamlar görürler. Doğrudan reklam veren kişiler blog adresinizin bu niteliğine, organik arama trafiğine göz atarlar. Mevcut durumda birçok arama motoru olabilir ancak bunların arasından en çok kullanılan Google’dır ve bu yazıda Google’a yönelik bilgiler paylaşılmıştır.

Bir sitenin organik arama sonuçları ne kadar iyiyse bu durumda reklamlar ve ortaklık programlarından alacağı kazançlar bir o kadar yüksek olacaktır. Organik trafiğin bir diğer önemli yanı ise hemen çıkma oranını düşürebilmesi ve ziyaretçilerin sitenizi yeniden ziyaret etmelerini sağlayabilmesidir.